Třetí ročník Večerní jízdy Táborem

Třetí ročník Večerní jízdy Táborem

Veteráni Čelkovice: Večerní jízda Táborem 2022

Táborský veteránský víkend s názvem Veteráni Čelkovice zahájila páteční večerní jízda historických vozidel centrem města. Byl to její třetí ročník a pro tento rok připadl termín na 30. září 2022. Pro pořadatele je to poměrně náročná zahřívací zkouška před hlavní víkendovou událostí, kterou je sobotní celodenní soutěž o pouhý den později. Večerní jízda Táborem má svá specifika. Start sice probíhá ještě ne za úplné tmy, ale již během relativně krátkého okruhu, v jehož rámci posádky absolvují dva testy pravidelnosti a celkem tři průjezdy kontrolními stanovišti s plněním vědomostních úkolů, se setmí natolik, že slovo večerní je zcela na místě.

Specifické je také startovní pole. Jízda je určena pouze pro vozidla, tedy automobily a motocykly, postavené do roku 1945. V podmínkách Jihočeského poháru, do něhož je Večerní jízda zařazena, to znamená, že soutěží pouze posádky v kategorii nestarších strojů A1 a M1. Start se stejně jako v předchozích dvou ročnících odehrál od táborské průmyslovky a po projetí 8,5 km dlouhého městského okruhu s cílem u hradu Kotnov se všechna startující vozidla společně přesunula do místa startu, kde byly na závěr pátečního programu vyhlášeny výsledky a oceněny tři nejlepší posádky.

Trasu jízdy a výsledky najdete v příloze tohoto článku, připojujeme také výběr několika fotografií od našich přátel, kteří zachytili atmosféru večerní jízdy svými fotoaparáty.