Lidé a jejich stroje

Petr Hošťálek - cestovatel, spisovatel, sběratel

04.10.2019
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
Letošní, v pořadí již pátou osobností čelkovické síně slávy se stal muž mnoha veteránských profesí Petr Hošťálek. I když není původem Jihočech, všichni, kdo ho na jihu Čech znají, jej považují za místního rodáka. Tak silně se Petr Hošťálek zapsal do jihočeského veteránského hnutí. Proto mu toto ocenění od pátku 4. října 2019 jednoznačně patří.

Marek Slabý léčí nejen pacienty

23.9.2016
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
Doktor Marek Slabý jako ředitel jihočeské záchranky rozhodně není osobou neznámou. Na veřejnosti se ale prezentuje také jako aktivní veteránista. A to nejen v roli účastníka. Pořádá dvě významné jarní akce, Velikonoční jízdu a dálkovou soutěžní rallye O 106 Jihočeským krajem.

Jan Pták st: Osobnost na dvou kolech

01.2.2016
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
Jan Pták st. je motocyklový závodník každým coulem. Vášeň pro rychlé motocykly zdědil po svém otci, který proháněl v 50. letech minulého století takové velikány československého motosportu, jakými byli František Šťastný, Jiří Simandl nebo Saša Klimt.

Jan Soukup: V zajetí veteránů

20.3.2015
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
Zelená Tatra 11 z roku 1923 a startovní číslo 201. Za volantem kabrioletu s černou plátěnou střechou Jan Soukup. Obrázek, který rok co rok spatřujeme při čelkovické jízdě do vrchu již od roku 2002. Nechyběl ani jednou, protože mu to čest nedovolí.

Václav Janecký a jeho muzeum

02.8.2014
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
Hledáte-li příjemné domácí prostředí venkovského stavení naplněného desítkami technických exponátů z dob našich otců a dědů, pak soukromé muzeum historických vozidel a motocyklů v Chotovinách u Tábora je to, co byste neměli opominout.