Zveřejňujeme trasy soutěže pro rok 2022

Zveřejňujeme trasy soutěže pro rok 2022

Veteráni Čelkovice:

V příloze tohoto článku najdete dopolední i odpolední trasy 20. ročníku soutěže Veteráni Čelkovice a také trasu Večerní jízdy Táborem, která se koná již zítra. Hodně štěstí všem přihlášeným posádkám.

Při páteční Večerní jízdě Táborem urazí posádky deset kilometrů, přičemž absolvují dva měřené testy přesnosti, tedy na dodržení předepsané průměrné rychlosti. Projedou se přitom obchodní třídou 9. května a pak se přemístí do křivolakých uliček historického centra, kde na ně čekají tři průjezdní kontroly. Start první posádky je v 18.15 h od SPŠ strojní a stavební Tábor.

Na sobotu je připravena výrazně delší trasa. Vozidla kategorií A1 a M1 (s datem výroby do roku 1945) budou mít před sebou porci 60 km, z nich 20 km dopoledne a větší zbytek po polední přestávce. Novější stroje si v cíli připíšou rovnou stovku kilometrů na tachometru navíc, z ní 40 km dopoledne a 60 odpoledne. Před obědem se posádky vydají na jih, odpoledne pak zavítají severně od Tábora směrem na Jistebnicko. Start prvního vozidla dopolední etapy je naplánován na 9. hodinu, k odpolední části se první z nich nachystá těsně před dvanáctou.